14 stycznia 2022

Korzystanie z firmowego e-maila w Google Data Studio

Dowiedz się, jak zalogować do Google Data Studio wykorzystując firmowy adres e-mail!

Zastanawiasz się czy korzystanie z firmowego e-maila w Google Data Studio jest możliwe? Aby korzystać z tego narzędzia Google wcale nie musisz tworzyć w tym celu osobnego maila – brak konieczności logowania się na konto w domenie Google umożliwia Ci posiadanie konta Google w ramach własnego adresu mailowego. W tym artykule pokaże Ci, jak korzystać z Google Data Studio i tworzyć raporty uwzględniające różne źródła danych, używając Twojego firmowego adresu e-mail.

Będziesz musiał zastosować podobne kroki jak w przypadku pierwszego logowania. Poznasz je w tym artykule. Jest to niezwykle proste i całkowicie bezpłatne. Przeprowadzę Cię po kolei przez każdy etap, abyś był w stanie samodzielnie to powtórzyć i zacząć korzystać z zalet, jakie oferuje Google Data Studio oraz inne narzędzia, takie jak Google Analytics oraz Google Search Console. Zatem zaczynajmy.

Zostaniesz przekierowany do panelu logowania, gdzie wystarczy kliknąć przycisk „Utwórz konto”

Data-Studio-logowanie
Panel logowania Google Data Studio

W formularzu „Tworzenie konta Google” poniżej miejsca, w którym należy podać nazwę użytkownika, wybierz opcję „Zamiast tego użyj mojego obecnego adresu e-mail”

tworzenie-konta-google
Formularz tworzenia konta Google

Następnie wyświetli się pole, w którym będziesz musiał wpisać Twój firmowy mail

wlasny-adres-konto-firmowe-google
Panel do utworzenia nowego konta z własnym adresem

Rozpocznij korzystanie z firmowego e-maila w Google Data Studio

Uzupełnij pozostałe dane i utwórz hasło, a następnie przejdź dalej. W kolejnym etapie zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojego adresu poprzez wpisanie kodu z wiadomości wysłanej na mail. Po weryfikacji uzupełnij pozostałe pola, wpisując odpowiednie dane, Wybierz ustawienia personalizacji i dostosuj je do siebie, a następnie zapoznaj się z warunkami korzystania z serwisu Google.

weryfikacja-adresu-email-google
Panel "Zweryfikuj adres e-mail"

W ten sposób zalogujesz się również do innych narzędzi Google, takich jak Google Drive czy Google Sheets.

 

Pamiętaj, aby twoje konto Google było odpowiednio zabezpieczone i niedostępne dla innych użytkowników. W tym celu zastosuj dodatkowe narzędzia zwiększające bezpieczeństwo w Internecie. W przypadku usług Google dobrze jest włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Tę opcję znajdziesz w znajdującej się po lewej stronie w panelu użytkownika zakładce „Bezpieczeństwo”.

Wystarczy, że w sekcji „Logowanie się Google” włączysz opcję „Weryfikacja dwuetapowa”. Teraz przy każdym logowaniu będziesz musiał wpisać wysłany na Twój numer kod. Pomoże Ci to udaremnić podejrzane próby logowania innych użytkowników i zapobiegnie kradzieży informacji z wykorzystywanych w Google Data Studio źródeł danych.

Po poprawnym logowaniu masz już dostęp do każdego z raportów. W kolejnych artykułach dowiesz się, jak stworzyć swój pierwszy raport w Google Data Studio, pokażę Ci kilka sposobów na tworzenie raportów, omówię podstawowe funkcje i zastosowania przykładowych szablonów. 

Teraz już wiesz jak wykorzystać firmowy e-mail w Google Data Studio! Możesz przystąpić już do tworzenia swoich pierwszych raportów. O tym jak to zrobić przeczytasz tutaj. Koniecznie sprawdź też pozostałe artykuły, gdzie opisuję wiele przydatnych informacji i wskazówek z zakresu Google Data Studio. Do zobaczenia na blogu!

Kategoria: Blog Looker Studio Podstawowy • Autor: darkx93 • 14 stycznia 2022