14 stycznia 2022

Google Data Studio – jak się zalogować?

Chcesz zacząć używać Google Data Studio? Postaw pierwsze kroki z nami i dowiedz się, jak…

Przerażają Cię tabelki Excela z dziesiątkami wierszy wypełnionymi po brzegi pustymi liczbami? Masz problem z obrazowaniem dużej ilości danych i szukasz sposobu na przedstawienie ich w bardziej czytelny i kreatywny sposób? Z pomocą przychodzi Google Data Studio! Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tym narzędziu i chciałbyś dowiedzieć się, jak zacząć przygodę z kreatywnymi raportami, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiedz się jak zalogować się do Google Data Studio i już dziś zacznij swoją przygodę z raportowaniem!

Zacznijmy od początku. Google Data Studio jest narzędziem stosunkowo nowym. Jego oficjalna premiera w naszym kraju miała miejsce w kwietniu 2017 roku. Dzięki temu darmowemu narzędziu mamy możliwość przedstawienia w jasny i przejrzysty sposób niemal każdych danych. Dodatkowo
w przygotowywanych raportach możemy uwzględniać dane z wielu źródeł, co jest niewątpliwą zaletą tego programu.

Data Studio świetnie współpracuje z Google Analytics oraz Google Search Console.

Dzięki wielu przydatnym funkcjom, między innymi: kilku różnym źródłom danych, ciągłej kontroli danych, możliwości pobierania danych oraz wprowadzaniu zmian w opcji zakresu dat, to narzędzie jest stosowane w wielu dziedzinach analizy i marketingu.

Stworzone przez nas raporty możemy udostępniać zainteresowanym osobom zarówno w formie interaktywnego dokumentu, jak i w formacie PDF. Jeżeli decydujemy się na stworzenie raportu od podstaw, w opcjach udostępniania możemy przekazać szablon innym użytkownikom – nie będą mieli oni dostępu do wpisanych przez nas danych, o ile nie są osobami do tego uprawnionymi.

No dobrze, wiesz już, czym jest w pełni darmowe narzędzie Google Data Studio. Chciałbyś wypróbować go do wizualizacji danych, ale nie wiesz, od czego zacząć i jak zalogować się do Google Data Studio? Już wszystko tłumaczę. Cała procedura jest bardzo prosta i nie powinna nikomu sprawić większego problemu. Aby korzystać z tego narzędzia Google, należy wykonać pięć następujących kroków.

Przejdź na stronę datastudio.google.com i kliknij przycisk „Use it for free”
strona-główna-google-data-studio
Google Data Studio, strona główna
Zaloguj się do swojego konta Google ​
Data-Studio-logowanie
Jeżeli nie posiadasz konta Google, wybierz opcję „Utwórz Konto”
Logowanie do Google Data Studio
Panel logowania do konta Google po najechaniu kursorem na przycisk „Utwórz Konto"
Uzupełnij dane w formularzu, który wyświetli się na ekranie
tworzenie-konta-google
Formularz tworzenia konta Google
Po wypełnieniu formularza automatycznie jesteś przekierowany na główną stronę Google Data Studio

Rozpocznij od wejścia na oficjalną stronę Data Studio – data studio.google.com. Następnie zaloguj się do swojego konta Google, a jeżeli go nie posiadasz, kliknij przycisk „Utwórz Konto”, który pojawia się w po lewej stronie ekranu i wybierz jedną z opcji rozwijanego menu. Pamiętaj, że w Studio Danych masz również możliwość zalogowania się przy pomocy konta firmowego. W tym artykule sprawdzisz, jak to zrobić.

Po wpisaniu prawidłowych danych w wymagane pola i założeniu konta zostaniesz automatycznie przeniesiony do głównej strony Google Data Studio, na której pojawią się szablony przykładowych raportów, spośród których możesz wybrać. Masz również możliwość stworzenia własnego raportu – wystarczy, że klikniesz przycisk „Pusty Raport”. Jako źródło danych w jednym raporcie możesz podpiąć dane z Google Sheets, Google Analytics, YouTube Analytics oraz wielu innych.

Teraz już wiesz, jak zalogować się do Google Data Studio, a kreatywne oraz czytelne raporty, które przyciągną wzrok klientów i odbiorców nie będą Ci już sprawiać problemów. Możesz też stworzyć swój pierwszy raport, a jak to zrobić oraz jak korzystać z Google Data Studio dowiesz się z kolejnych artykułów na stronie.

To koniec pierwszej części serii dotyczącej początków korzystania z Google Data Studio.

Sprawdź też pozostałe artykuły na blogu, gdzie omawiam inne zagadnienia związane z tym narzędziem, m.in. przedstawię kilka sposób na stworzenie pierwszego raportu Google Data Studio.

Mam nadzieję, że tak samo jak ja nie możecie się doczekać!

Sprawdź ofertę kursów online

Zdobądź praktyczną wiedzę z Data Studio prosto od eksperta!

Kategoria: Blog Looker Studio Podstawowy • Autor: darkx93 • 14 stycznia 2022