15 stycznia 2022

Jak połączyć Google Analytics z Data Studio?

Dowiedz się jak stworzyć najlepszą wizualizację danych przy pomocy Google Analytics oraz Google Data Studio!

Google Data Studio jest niezbędnym narzędziem, jeśli chcemy, aby nasza wizualizacja danych była czytelna i przejrzysta dla każdego odbiorcy. Dzięki Google Data Studio jesteś w stanie tworzyć raporty dostosowane do Twoich potrzeb, a następnie udostępniać je w formie interaktywnych dokumentów lub w formacie pliku PDF. Google Data Studio pozwala również na połączenie danych pozyskanych z różnych źródeł. W tym artykule dowiesz się, jak połączyć Google Data Studio z Google Analytics.

Korzystanie z narzędzi takich jak Google Analytics pozwala m.in. na przeprowadzanie analizy statystyk ruchu oraz zachowania użytkowników na danej witrynie internetowej. Dzięki temu zyskujemy możliwość sprawdzenia, czy podejmowane przez nas działania przynoszą oczekiwane rezultaty. Łączenie danych z różnych źródeł jest jedną z największych zalet Data Studio. Połączenie Google Analytics z Google Data Studio pozwoli na przedstawienie analizowanych danych w czytelniejszy sposób. Pobieranie danych w przypadku Google Analytics można zawrzeć w 7 prostych krokach.

Załóż konto lub zaloguj się na stronie Google Data Studio

Data-Studio-logowanie

Panel logowania Google Data Studio

W lewym górnym roku kliknij przycisk "Utwórz", a następnie "Źródło Danych"

Google-Data-Studio-po-logowaniu

Google Data Studio – panel główny

Wybierz konektor Analytics

Google-Data-Studio-autoryzacja

Google Data Studio – wybierz źródło danych

Jeśli pojawi się prośba o przyznanie Studiu Danych dostępu do Twojego konta, kliknij "Autoryzuj

autoryzacja-Google-Data-Studio

Google Data Studio, tworzenie raportu z połączeniem Arkusza Google

Google Data Studio – panel dostępu

Wybierz odpowiednie konto

Wybór konta Google Data Studio

Następnie wybierz obszar danych

Data-Studio-Google-Analytics-wybor-uslugi

Google Data Studio, obszar analizy danych

W prawym górnym rogu kliknij przycisk "połącz"

polaczenie-Data-Studio-z-Google-Analyitcs

Zakończenie łączenia źródła danych z Google Analytics

Zacznij od założenia lub zalogowania się do swojego konta Google Data Studio. Po wyświetleniu się głównego panelu kliknij przycisk „Utwórz” w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz z dostępnych źródeł danych Google Analytics. W razie wystąpienia konieczności udzielenia Data Studio dostępu do Twojego konta kliknij „Autoryzuj”.

Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego konta, a następnie oznaczenie wyznaczenie obszaru z wybranego źródła danych. Pamiętaj, aby oznaczyć wszystkie potrzebne dane.

Wskazówka: nazywanie źródeł danych na etapie konfiguracji pomaga w uniknięciu późniejszego zamieszania w wizualizacji danych.

Jednym z ostatnich kroków jest wybranie widoku – jeżeli nie chcesz połączyć Universal Analytics, możesz pominąć ten krok.
Na koniec w prawym górnym rogu wybierz przycisk „Połącz”. Na ekranie pojawi się panel z dodanymi źródłami danych. Google Analytics jest już połączone z Twoimi pozostałymi danymi w Google Data Studio.

Dowiedziałeś się już, w jaki sposób połączyć Facebook Ads z Google Data Studio. Teraz w swojej analizie danych możesz korzystać z Google Data Studio, wykorzystując dane z nowego źródła. Aby dowiedzieć się, jak połączyć z Data Studio inne konektory takie jak Google Search Console, Google Analytics czy Google Sheets, sprawdź pozostałe artykuły na blogu!

Sprawdź ofertę kursów online

Zdobądź praktyczną wiedzę z Data Studio prosto od eksperta!

Kategoria: Blog Looker Studio Podstawowy • Autor: darkx93 • 15 stycznia 2022